Liga prvaka, skupina C: Roma uzela puni plijen u Azerbejdžanu, Chelsea u završnici do pobjede u Madridu

Roma je pogocima Manolasa i Džeke došla do pobjede protiv nezgodnog Qarabaga u Azerbejdžanu. Atletico Madrid u zadnjim sekundama upisao poraz od Chelsea.

Jedina utakmica Lige prvaka koja se nije igrala u redovnom terminu (20:45) održana je u Azerbajdžanu s početkom u 18:00h. Domaćin Qarabag, debitant u Ligi prvaka, dočekao je Romu u sklopu drugog kola Lige prvaka. Roma je teže od očekivanog upisala pobjedu 2:1 protiv neugodnog domaćina. Chelsea je anulirao zaostatak iz prvog poluvremena i na kraju upisao pobjedu u zadnjim trenucima utakmice. Završilo je 2:1 za goste iz Londona.

Već u sedmoj minuti susreta Roma je povela. Nakon gužve u šesnaestercu domaćina, vratar Qarabaga Ibrahim Šehić loše reagira na ubačenu loptu te omogućuje Lorenzu Pellegriniju da ponovo ubaci loptu u srce šesnaesterca, gdje se najbolje snalazi Grk Kostas Manolas i glavom zabija za vodstvo. U 15. minuti Roma povećava vodstvo. Stephan El Shaarawy šalje upotrebljivu loptu u šesnaesterac domaćina, gdje loptu prihvaća Edin Džeko i lijepom završnicom omogućuje povoljan rezultat za svoju momčad. Domaćini nisu posrnuli pred nepovoljnim rezultatom za njih i u 28. minuti su došli do smanjenja rezultata. Maxime Gonalons gubi loptu u opasnoj zoni, Dino Ndlovu uzima loptu i asistira za strijelca Pedra Henriquea. Roma je imala nekoliko prilika za povećanje vodstva, a pred sam kraj susreta Qarabag je zamalo došao do izjednačenja. Asistent za jedini gol Qarabaga, Ndlovu, našao se u izglednoj prilici za pogodak, ali njegov pokušaj glavom završio je pored okvira Romina gola.

Atletico Madrid ugostio je na novom stadionu Wanda Metropolitano londonski Chelsea i u posljednjim sekundama utakmice upisao poraz od 2:1. Domaćini su prvi poveli krajem prvog poluvremena. U 39. minuti nakon udarca iz kuta, David Luiz je povlačio Saula što je sudac kaznio najstrožom kaznom za domaćina. Siguran izvođač bio je Antoine Griezmann. Chelsea je došao do izjednačenja u 60. minuti preko ovoljetnog pojačanja Alvara Morate. S lijeve strane loptu je ubacio Eden Hazard u šesnaesterac Atletica, gdje se odlično snašao Morata i glavom pospremio loptu iza Jana Oblaka. Tokom susreta Chelsea je bio opasniji i lakše dolazio do izglednih prilika, ali tek u samoj završnici su došli do pobjede. Igrala se 94. minuta kada je Marcos Alonso unutar šesnaesterca s desne strane poslao prizemnu loptu za Michyja Batshuayija, koji lagano posprema loptu u mrežu za konačnih 2:1.