Skupina E: Sevilla uvjerljiva, remi u Moskvi

U drugom kolu skupine E Lige prvaka Sevilla je pred svojim navijačima uvjerljivo svladala Maribor, dok su u Moskvi Spartak i Liverpool podijelili bodove.

Engleska momčad je dominirala na gostovanju i imala je mnogo više prilika, ali ruski predstavnik je ipak osvojio bod. Na obje strane smo imali hrvatske nogometaše, Pašalić i Lovren odigrali su cijelu utakmicu i obojica su odradila dobar posao. Lovren je bio pod posebnim povećalom zbog kiksa u prvom kolu protiv Seville.

U 23. minuti je Fernando sjajno pogodio iz slobodnog udarca s dvadesetak metara za prednost domaćina, a spomenimo da je prekršaj napravio Coutinho. No, već osam minuta kasnije Brazilac je odigrao dvostruko proigravanje s Maneom i rutinski svladao Rebrova za konačnih 1:1. Ukrajinski vratar je u nastavku zamijenjen zbog ozljede, ali i Selihov je bio na visini zadatka.

Sevilla je rutinski stigla do pobjede protiv Maribora, a sva tri pogotka postigao je Ben Yedder. Igrala se 27. minuta kad je Correa lijepo prošao i uposlio francuskog napadača, koji je mirno poslao loptu u mrežu. Deset minuta potom je Ben Yedder postigao drugi pogodak.  U nastavku je Sevilla nastavila s boljom igrom i nizala prilike, a konačan rezultat postavio je Ben Yedder u 80. minuti udarcem s bijele točke.

Na ljestvici vodi Sevilla sa četiri boda, dok su Liverpool i Spartak na dva boda. Na začelju je Maribor s jednim bodom.