Skupina G: Monaco bez Subašića doživio debakl, Bešiktaš do druge pobjede

Monaco bez našeg Subašića upisao poraz od Porta na domaćem terenu. Bešiktaš pobjedom protiv Leipziga ostao maksimalan na vrhu ljestvice.

U skupini G Lige prvaka veliko iznenađenje priredili su nogometaši Porta pobijedivši  Monaco u gostima s visokih 3:0, dok je Bešiktaš na domaćem terenu upisao pobjedu (2:0) protiv Leipziga, debitanta u Ligi prvaka.

Monaco je na stadionu Luja II bio glavni favorit, ali na kraju su upisali neugodan poraz od Porta. U 31. minuti susreta domaćine je načeo kamerunski napadač Vincent Aboubakar. Prvo je Moussa Marega pucao unutar šestnaesterca čiji udarac brani Diego Benaglio. Na odbijenu loptu dolazi Aboubakar koji puca iz blizine, Benaglio zakratko fantastičnom reakcijom spašava svoj gol, ali lopta se ponovo sretno odbija Aboubakaru koji iz drugog pokušaja probija vrata Monaca.

U 69. minuti Aboubakar postiže drugi pogodak na utakmici. Marega je povukao kontru po desnoj strani i poslao upotrebljivu loptu u šestnaesterac domaćina gdje Kamerunac lako svladava Benaglia. Pred sam kraj utakmice, točnije u 89. minuti, nakon gužve u šestnaestercu domaćina, nespretnosti Monacove obrane i nekoliko odbijanaca, Marega asistira natrčalom Miguelu Layunu za konačnih 3:0. Hrvatski vratar Danijel Subašić, inače prvi vratar Monaca, nije konkurirao za večerašnju utakmicu zbog ozljede.

U drugom susretu sastali su se domaćin Bešiktaš i debitant u Ligi prvaka Red Bull Leipzig. Već u 11. minuti domaćin vodi pogotkom Ryana Babela, nekadašnjeg velikog talenta nizozemskog nogometa. Po lijevoj strani se sjurio Cenk Tosun i poslao prizemnu loptu u šestnaesterac gostiju. Loptu prihvaća Babel i preciznim udarcem svladava mađarskog vratara Petera Gulacsija.

Do kraja poluvremena Bešiktaš povećava vodstvo na, pokazat će se, konačnih 2:0. Ricardo Quaresma je prošao po desnoj strani, driblingom se riješio svog čuvara i uputio savršen centaršut gdje pronalazi strijelca Andersona Taliscu koji glavom zabija pored nemoćnog Gulascija. Hrvatski reprezentativac Matej Mitrović odgledao je pobjedu svog Bešiktaša s klupe. Bešiktaš se spomenutom pobjedom učvrstio na vrhu ljestvice s ukupno šest osvojenih bodova. U sljedećem kolu Bešiktaš gostuje u Monacu, dok Red Bull Leipzig dočekuje Porto.