Dragan Bender solidan u porazu Phoenixa, Ivica Zubac i Damjan Rudež neučinkoviti.

Slab učinak Hrvata u NBA ligi

NBA Day and Night

S nedjelje na ponedjeljak odigrano je pet utakmica najjače košarkaške lige svijeta u kojima su sudjelovala trojica hrvatskih košarkaša, ali nisu ostvarili zapažen učinak. Ivica Zubac, igrač Los Angeles Lakersa, postigao je jedan koš i to iz slobodnog bacanja i uhvatio dvije lopte za nešto više od 7 minuta provedenih na parketu. Njegovi Lakersi izgubili su na gostovanju kod Minnesote Timberwolves sa 125:99. Odličnu utakmicu za domaćine odigrao je kanadski reprezentativac Andrew Wiggins postigavši čak 47 koševa, četiri skoka i tri asistencije. U momčadi Lakersa najbolji je bio Lou Williams sa 17 koševa, pet skokova i četiri asistencije.

Veliko iznenađenje je priredio Orlando Magic koji je na gostovanju pobijedio Oklahomu City Thunder sa 119:117. U redovima momčadi s Floride nije igrao Mario Hezonja zbog ozljede, dok je drugi Hrvat, Damjan Rudež, ostao bez postignutog koša iako je proveo na parketu malo manje od 10 minuta. Najbolji u redovima Orlanda bio je bivši igrač Oklahome Serge Ibaka s 31 košem, devet skokova i četiri blokade, dok je u redovima domaćih standardno najbolji bio Russell Westbrook s ‘triple-double’ učinkom (41 koš, 12 skokova i 16 asistencija).

Dragan Bender sudjelovao je u porazu Phoenix Sunsa od Golden State Warriorsa (120:133) s 5 koševa, dva skoka i jednom blokadom za malo više od 14 minuta igre. Za Warriorse su Stephen Curry i Klay Thompson postigli po 30 koševa, a za Sunse Eric Bledsoe i T.J. Warren po 20 koševa.