Sladak poraz Cedevite za Top 16 Eurolige!

Sjajan uspjeh hrvatske košarke!

Unatoč porazu od EA7 Milana u posljednjem kolu natjecanja po skupinama košarkaške Eurolige (82:85), hrvatski prvak uspješno je izborio plasman u Top 16 postavši tako prva momčad poslije Cibone 2009. godine kojoj je takvo što uspjelo u elitnom klupskom natjecanju Staroga kontinenta.

Cedevita je poslije prve četvrtine gubila sedam koševa razlike, u drugom periodu gosti iz Italije stigli su i do dvoznamenkaste prednosti (34:23), a na predah se na koncu otišlo s vodstvom Krunoslava Simona i društva s 45:31.

U mnogo boljem izdanju vratili su se izabranici Veljka Mršića s odmora, stigli na tek pet koševa zaostatka, no uspon je trajao kratko – Milan je još jednom pobjegao na dvoznamenkastu prednost, a prije posljednje četvrtine rezultat je glasio 57:66.

U posljednjoj četvrtini Cedevita se tako morala itekako pomučiti kako bi održala dovoljan zaostatak, a samo minutu i pol prije završne sirene činilo se kako će to biti vrlo težak zadatak. No, ukazao se tada fantastični Fran Pilepić, pogodio je dvije trice i realizirao dva slobodna bacanja, a bili su mu to – jedini pogoci na čitavoj utakmici!

Na taj su način košarkaši hrvatskoga prvaka izborili Top 16 Eurolige nakon mnogo muke i neizvjesnosti, a to znači i još četrnaest velikih i jakih europskih utakmica.

Najefikasniji u redovima domaćih bili su Miro Bilan (23 koša, četiri skoka, šest asistencija) i Marko Arapović (16 koševa, sedam skokova), dok je pobjednički sastav predvodio Robbie Hummel (21 koš, osam skokova). Hrvati u redovima talijanskog kolektiva nisu bili pretjerano raspoloženi – Kruno Simon pogodio je samo tri od 11 pokušaja za tri poena (13 koševa, sedam asistencija), dok je Oliver Lafayette postigao sedam, a Stanko Barać četiri poena.