Slaven Belupo iznenadio na Kantridi

U zanimljivoj utakmici Rijeka i Slaven Belupo su podijelili bodove...

Slaven Belupo je dva puta vodio na Kantridi, Rijeka je preokrenula, ali utakmica je ipak završila 3:3. Nakon lošeg početka sezone Matjaž Kek je napravio pet izmjena u početnom sastavu, no to nije previše pomoglo. Slaven Belupo je poveo već u devetoj minuti kad je Marciuš lijepim ubačajem pronašao Ejupija, koji je iz drugog pokušaja uspio svladati Slugu. Rijeka je potom krenula iznimno ofenzivno i imala je nekoliko prilika, no rezultat se nije mijenjao do završnice prvog dijela.

U 41. minuti je Mikulić u kaznenom prostoru oborio Bezjaka i Mlakar je pokazao na bijelu točku. Moises je preuzeo odgovornost, no Rozman je nogom uspio sačuvati svoju mrežu. Igrala se prva minuta sudačke nadoknade kad je Tomasov uposlio Bezjaka, koji je pogodio za 1:1 i svoj prvijenac u dresu Rijeke. Početkom drugog dijela domaći su doživjeli novi šok. U 48. minuti je Lešković oborio Savića, a Ejupi je s bijele točke postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Rijeka je izjednačila kad je Rozman u 67. minuti krajnjim naporom odbio udarac Tomasova, ali Balaj je rutinski primio odbijenu loptu i donio slavlje domaćim navijačima. Igrala se 82. minuta kad je Bezjak pogodio za vodstvo Rijeke 3:2. No, sedam minuta kasnije Križman je pogodio za konačnih 3:3.

Rijeka: Sluga, Lešković, An. Sharbini (od 73. Jugović), Leovac, Moises (od 84. Bradarić), Balaj, Tomasov, Bezjak, Ristovski (od 79. Tomečak), Mitrović, Radošević

Slaven Belupo: Rozman, Gregurina, Brlek (od 54. Crepulja), Delić, Paracki, Ejupi, Potokar, Marciuš (od 68. Mihaljević), Mikulić, Savić (od 60. Križman), Purić

Žuti kartoni: Mikulić (41), Paracki (42), Leovac (66)