HNL: Slaven Belupo očekivano slavio protiv Rudeša

Nova pobjeda Farmaceuta.

Slaven Belupo je domaćom pobjedom 2:0 otvorio 25. kolo domaćeg prvenstva. Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj su Farmaceuti iskoristili svoje prilike. Stigli su do prednosti pogotkom iz nedozvoljene situacije, da bi u završnici dvoboja potvrdili slavlje. Dvoboj je odigran u solidnim vremenskim uvjetima.

Od početka je Slaven Belupo kontrolirao igru. Igrala se 24. minuta kad je Ivanovski ostao usamljen pred gostujućim vratarom Čondrićem, koji je sjajnom reakcijom spasio svoju mrežu. Šest minuta potom je Marković lijepo zaustavio dobar pokušaj Borevkovića nakon ubačaja iz kuta.

U 33. minuti vidjeli smo prvi pogodak. Goda je glavom pronašao Ivanovskog, koji mu je odmah vratio loptu, a on je iz blizine lako pogodio mrežu Rudeša, no čini se da je bio u zaleđu. Rudeš je u nastavku bio nešto bolji, no nije postigao pogodak. Lulić je u 52. minuti lijepo gađao s vrha kaznenog prostora, no Marković je uspio odbiti u korner.

Gostima je u 57. minuti poništen pogodak Budimira jer je Kamenar napravio prekršaj na vrataru. Nekoliko minuta potom Kamenar je dobro izveo slobodan udarac, ali lopta je ipak otišla pored gola. U 82. minuti Kitanovski je ubacio, Paez pogriješio, da bi Ivanovski iskoristio poklon i mirno potvrdio pobjedu Slaven Belupa.

SLAVEN BELUPO: Marković, Vidović, Goda, Doležal, Delić (od 69. Šarlija), Kitanovski, Katić, Ivanovski, Musa, Trebotić (od 28. Bouadla), Brezovec (od 81. Rebernik)

RUDEŠ: Čondrić, Mesarić, Borevković, Galilea (od 58. Paez), Lulić (od 79. Entrena), Emanuel (od 46. Kamenar), Budimir, Turčin, Pavić, Ivančić, Grujević