Slaven Belupo uvjerljivo svladao Zagreb

U prvoj utakmici 25. kola Prve HNL Slaven je pobijedio Zagreb s 3:0. Već od samog starta nogometaši Slavena krenuli su oštro prema vratima Zagreba i u prvim minutama stvorili nekoliko prilika za vodstvo.

Prvi gol pao je u desetoj minuti susreta kada je Filip Ozobić, najbolji igrač utakmice, ubacio loptu na sedam metara na koju je natrčao Muzafer Ejupi i tako svladao vratara gostiju Dominika Livakovića. Pet minuta poslije Slaven Belupo je pogotkom Mateasa Delića poveo 2:0, no ni tu nije prestalo pritiskanje Zagrebove obrane. U 28. minuti u kaznenom prostoru Zagreba, pod noge Filipu Ozobiću bacio se kapetan Zagreba Denis Kolinger. Sudac je svirao jedanaesterac koji je izveo Ejupi, ali je Livaković obranom spriječio treći pogodak domaćina. Ipak, četiri minute poslije pogodak Ozobića odveo je Slaven Belupo na uvjerljivih 3:0.

Ovom pobjedom Slaven Belupo došao je do 27 bodova i tako se približio na dva boda zaostatka Interu koji je trenutno na šestom mjestu. Zagreb je ostao na dnu ljestvice Prve HNL sa samo 10 bodova iz 25 utakmica.