'Čekičari' upisali treću pobjedu zaredom te prvu gostujuću ove sezone.

Slaven Bilić i njegov West Ham do treće pobjede u nizu!

West Ham našeg Slavena Bilića došao je do treće pobjede u nizu. U sklopu 18. kola najjačeg razreda engleskog nogometa (Premiership) West Ham je gostovao u Walesu kod Swansea i upisao tek prvu gostujuću pobjedu ove sezone. Završilo je 4:1 za goste iz Londona i pritom su upisali najuvjerljiviju pobjedu u tekućoj sezoni.

U odličnoj utakmici prepunoj prilika prvi je do pogotka došao West Ham. U 18. minuti nakon pogreške vratara Lukasza Fabianskog  loptu je u praznu mrežu pospremio bivši igrač Swansea Andre Ayew. Swansea je u prvom poluvremenu najbliži izjednačenju bio u 41. minuti. Stručnjak za prekide Gylfi Sigurdsson odlično je pucao iz slobodnog udarca, ali još bolju obranu je upisao vratar West Hama Darren Randolph. Swansea je više imao loptu u posjedu, ali u konačnici nisu bili dovoljno precizni.

Već u 50. minuti West Ham podiže vodstvo na 2:0. Francuski veznjak Dimitri Payet je nabacio iz kornera, a najviši u skoku bio je Winston Reid i neobranjivo poslao loptu u mrežu. Swansea je pokušavao, ali je vratar Randolph danas bio odličan. Do novog pogotka čekalo se do 78. minute. Prvo se u dobroj prilici našao Edimilson Fernandes čiji je udarac odlično obranio Fabianski. U nastavku akcije Havard Nordtveit je uputio udarac izvan šestnaesterca, a loptu je u gol skrenuo Michail Antonio. U 89. minuti Swansea je uspio smanjiti na 1:3. Odlično je po desnoj strani prošao Nathan Dyer i uposlio Fernanda Llorentea koji uspijeva svladati odličnog Randolpha. Već u sljedećem napadu West Ham postiže novi pogodak za konačnih 4:1. Sofiane Feghouli je s desne strane ubacio loptu u šestnaesterac Swansea, a odlično se snašao napadač Andy Carroll kada je lijevom nogom zakucao loptu u mrežu iza nemoćnog Fabianskog.

Spomenutom pobjedom West Ham se popeo na 11. mjesto ljestvice s osvojena 22 boda, dok je Swansea ostao na zadnjem mjestu s 12 osvojenih bodova i u nastavku sezone ih očekuje grčevita borba za ostanak.