Slaven Bilić pokazao zašto ga zovu ‘trener koji nije doveden da bude treći’

Slaven Bilić sa svojim je Bešiktašem poražen na gostovanju kod Galatasaraya...

Slaven Bilić/Foto: Gettyimages

Hrvatski trener Slaven Bilić nije uspio slaviti u posljednjoj velikoj utakmici u funkciji trenera turskog Bešiktaša. Bilić se nadao kako bi mogao okončati sezonu trijumfom u istanbulskom derbiju, no planovi mu se najzad nisu ostvarili.

Bešiktaš je u predzadnjem kolu turskog prvenstva otišao na noge Galatasarayu, a plan je bio po prvi put u svom dvogodišnjem mandatu pobijediti barem jednog velikog rivala – nije, naime, uspio baciti ‘na koljena’ ni Fenerbahče ni Galatasaray.

Potvrda je to samo posprdnog naziva koji su mu nadjenuli navijači, a kojim su ga poslije neuspješne prve sezone i ‘tjerali’ iz kluba – ‘trener koji nije doveden da bi bio treći’.

Domaćin je slavio rezultatom 2:0, a u listu strijelaca upisali su se Oztekin u 11. minuti te Sneijder deset minuta prije kraja. Pobjeda je i Galatasarayu bila od izuzetne važnosti jer su na taj način došli samo na bod od osvajanja naslova prvaka Turske.

U 34. kolo – i pod uvjetom da trenutačno drugoplasirani Fenerbahče sutra pobijedi Basaksehir – ući će s tri boda prednosti te će mu za novu ‘kantu’ biti dostatan i remi.