Slaven u Koprivnici zaustavio pobjednički niz Rijeke

Rijeka je u Koprivnicu došla na krilima četiri uzastopne pobjede u HNL-u, no vrlo česta crna mačka Riječana Slaven Belupo i ovoga puta je bio koban za ekipu Matjaža Keka. Naime, Rijeka je u Koprivnici prosula bodove u srazu s čvrstim Slaven Belupom, a utakmica je u konačnici završila rezultatom 1:1.

Rijeka je od početka susreta uspostavila terensku dominaciju, te su bili konkretniji od domaćina, no vrijedi napomenuti kako se Kopićeva ekipa postavila iznimno borbeno i prvo poluvrijeme je bila šahovska partija trenera Keka i Kopića koje je završilo bez golova. U nastavku susreta Rijeka dolazi do vodstva i to u 59. minuti preko Hebera. Riječani su brzo kombinirali, a Zuta je spustio loptu Heberu na udarac koji dovodi Riječane u vodstvo. Kod pogotka Brazilca je svakako puno bolje trebao reagirati Marković, kojem je lopta nespretno pobjegla u mrežu, a Heber je na taj način postao krvnik dojučerašnje ekipe.

I kada se činilo da Rijeka kontrolira zbivanja na terenu došlo je izjednačenje. Nakon jednog prekida u gužvi je najviši Pejić koji loptu spušta točno na nogu Međimurecu. Potonjem nije bilo teško s par metara ugurati loptu u nebranjenu mrežu za veliko slavlje domaće ekipe. Do kraja utakmice je Kek uveo Pavičića i Acostya, a upravo je taj dvojac i imao najveće prilike za Rijeku pred sam kraj susreta. Prvo je Pavičić nakon lijepe akcije gostiju nesebično tražio Kvržića u izglednoj prilici za gol, a duboko u sudačkoj nadoknadi Acostyu je čistu priliku obranio Marković na opće oduševljenje trenera Kopića koji je burno proslavio osvojeni bod.

Rijeka je ovim remijem minimalno smanjila prednost vodećeg Dinama, no već sutra zagrebački klub ima priliku otići na +6 ukoliko pobjede u gostima Istru.