Slavlje Cedevite, porazi Zadra i Cibone

Ovog vikenda na rasporedu je bilo 23. kolo regionalne ABA lige. Od hrvatskih predstavnika, jedino je Cedevita upisala pobjedu.

Zadar je u subotu izgubio na gostovanju u Beogradu 87:76 od Partizana. Iako su Zadrani vodili na poluvremenu 45:41, odlučujuća je bila treća četvrtina u kojoj su domaćini došli do prednosti koju su sigurno održavali do samog kraja susreta. Partizan je predvodio Murić s 20 koševa, dok je kod Zadrana Glenn Cosey zabio 19. Ovom pobjedom Partizan je prestigao Zadrane na 6. mjestu ljestvice.

U nedjelju je prvo na parket izašla Cibona, u KC Dražen Petrović došla je ekipa Mega Leksa, koja je na kraju slavila sa 89:82. Goste je do pobjede predvodio Luwawu s 21 košem. Kod Cibone treba pohvaliti sjajnog 19-godišnjeg Antu Žižića, koji je predvodio “Vukove” s 23 koša i 11 skokova.
Cedevita je došla do vrlo važne pobjede na gostovanju kod ljubljanske Olimpije. Susret je bio vrlo izjednačen sve do posljednje četvrtine, no Cedevita je ipak, na krilima Frana Pilepića, uspjela slomiti otpor domaćina i slaviti 91:84. Pilepić je susret završio s 20 poena, najviše u redovima Cedevite, dok je kod Olimpije najbolji bio Lapornik sa 17.
Neke stvari na tablici su odavno već jasne, Budućnost je već osigurala prvo mjesto prije doigravanja, dok je Cedevita ovom pobjedom ostala u borbi za drugo mjesto s Crvenom Zvezdom i Mega Leksom.