Slavlje u Mostaru, Zrinjski osvojio naslov prvaka

Do kraja prvenstva preostala su još dva kola, no Zrinjski je već osigurao naslov.

Već treću godinu za redom nogometaši mostarskog Zrinjskog su prvaci Premier lige Bosne i Hercegovine. Još su samo dva kola preostala do službenog kraja prvenstva, no rezultati osmog kola Lige za prvaka su takvi da je Zrinjski i teoretski osigurao naslov.

Nogometaši Zrinjskog su u derbiju sa Širokim Brijegom upisali tri boda, dok je njihov konkurent za naslov prvaka – Željezničar na gostovanju kod Radnika iz Bijeljine upisao poraz rezultatom 1-0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Beširević.

Pogodak za vodstvo Zrinjskog protiv Širokog je već u prvoj minuti susreta postigao Barišić, izjednačio je Bagarić u 84. minuti susreta, no stvar je bila riješena kada je svoj put do mreže pronašao Filipović u samoj završnici susreta.

Široki je ovim porazom ostao četvrti na tablici te za trećeplasiranim Sarajevom zaostaje za samo jedan bod u borbi za treće mjesto koje donosi plasman za kvalifikacije za Europsku ligu.