Slovakinja prekinula sjajan niz Amerikanki

Slovakinja je pobjednica slaloma u Areu...

Petra Vlhova/Foto: facebook.com/Petra-Vlhova

Nakon četiri uzastopna trijumfa Lindsey Vonn, Svjetski skijaški kup ‘slavi’ novu pobjednicu. U slalomu u švedskom Areu najbolje vrijeme ostvarila je Slovakinja Petra Vlhova, koja je na taj način upisala jedino postolje i prvu pobjedu u Svjetskom kupu u karijeri!

Dvadesetogodišnjakinja je slavila s vremenom 1:44.26, odnosno 59 stotinki sekunde ispred Šveđanke Fride Hansdotter te 65 stotinki ispred Norvežanke Nine Loeseth. Prekinut je tako i sjajan niz američkih skijašica, koje su – računajući i premijerne dvije pobjede Mikaele Shiffrin – slavile u prvih šest utrka elitnog natjecanja skijašica.

Spomenimo i kako je vodeća slalomašica svijeta Shiffrin obje utrke u Švedskoj morala propustiti zbog ozljede koljena, dok je ukupno vodstvo u Svjetskome kupu i dalje u vlasništvu Vonn (400) ispred Hansdotter (315) i Shiffrin (296).