Slovan iznenadio Marseille, PAOK osvojio bod

Slovaci su slavili na Velodromeu...

Igor Tudor/Getty Images

Kompletirano je drugo kolo grupne faze Europske lige. Donosimo pregled rezultata i događanja u skupinama od A do F.

U skupini A norveški Molde, koji je u trećem pretkolu LP eliminiran od strane zagrebačkog Dinama, i nizozemski velikan Ajax odigrali su 1:1. Prednost domaćima donosi Hestad, a bod gostima iz Amsterdama osigurava Fisher. U drugoj utakmici ove grupe Celtic i Fenerbahce su također odigrali neriješeno, 2:2. Celtic je došao do 2:0 pogocima Griffitha i Commonsa, i tada se činilo da će Škoti upisati pobjedu. No onda se ukazao Fernandao, koji sa dva pogotka donosi prvi bod za Fener u ovogodišnjoj sezoni Europske lige. U ovoj skupini vodi Molde sa četiri boda, Ajax i Celtic imaju po dva boda, dok je na začelju Fenerbahce sa jednim osvojenim bodom.

U skupini B Liverpool je ponovno razočarao navijače remizirajući 1:1 sa švicarskim Sionom. Redse je u vodstvo doveo Lallana u četvrtoj minuti, a gosti su izjednačili preko Asipuaha u 18. minuti. U drugoj utakmici ove grupe Rubin iz Kazana i Bordeaux odigrali su bez golova. Sion je lider skupine sa četiri boda, Liverpool i Bordeaux imaju po dva, Rubin jedan bod.

U skupini C PAOK Igora Tudora i Borussia Dortmund odigrali su 1:1. Marin Leovac nije bio u konkurenciji za ovaj meč. U drugoj utakmici Krasnodar je savladao debitanta u ovom natjecanju, Gabalu iz Azerbajdžana, rezultatom 2:1. Na čelu grupe C je Borussia sa četiri boda, Krasnodar ima tri, PAOK dva te Gabala jedan bod.

U skupini D Napoli nastavlja nizati pobjede. Slavili su kod Legie u gostima rezultatom 0:2, a strijelci su bili Mertens i Higuain. U drugoj utakmici danski prvak Midtjylland iznenadio je belgijski Club Brugge u gostima pobijedivši 1:3. Midtjylland i Napoli imaju po šest bodova, dok su preostala dva kluba dosad bez bodova.

Skupina E bila je izrazito neefikasna, postignuta su samo dva gola. Villarreal je sa 1:0 savladao Plzen, dok je Rapid iz Beča kao gost slavio nad Dinamom iz Minska rezultatom 0:1. Matej Jelić je zamijenjen u 86. minuti. U skupini prednjači Rapid sa šest bodova.

I u skupini F viđena je identična slika kao i u skupini E. Braga je pogotkom Hasana iz pete minute slavila nad Groningenom, dok je češki Slovan iz Libereca, koji je u play offu eliminirao Hajduk, na gostovanju iznenadio Marseille rezultatom 0:1, a zabio je Koufal. Braga je lider skupine sa šest bodova, Slovan i Marseille imaju po tri, Groningen je bez bodova.