Slovenci zauzeli postolje u Poljskoj!

Pobijedio Slovenac Semenič, na postolje stigli Wellinger i Prevc.

Svjetski kup u skijaškim skokovima nastavio se u Poljskoj, natjecanje je održano u Zakopanama.

U prvoj seriji nekoliko problema prouzročio je jak vjetar, međutim organizatori su uspjeli održati obje serije. Prvu seriju dobio je domaćin Stefan Hula, završio je s manje od boda prednosti ispred Mariusa Lindvika. Norvežanin je bio najduži s doskočenih 138 metara. Nakon prvog skoka na trećem mjestu završio je Švicarac Simon Ammann, od prvog mjesta dijelila su ga dva boda.

U nastavku natjecanja karte su se potpuno izmiješale i na kraju je slavio Slovenac Anže Semenič, do pobjede je stigao s petog mjesta u prvoj seriji. Na postolju se našao i Nijemac Andreas Wellinger, prvi skok je završio na 119.5 metra te je zauzeo tek devetu poziciju. Uspjeh Slovenaca trećim mjestom dopunio je Peter Prevc, u finalnoj seriji doskočio je na 134 metra. I dalje je vodeći u svjetskom kupu Nijemac Richard Freitag, Poljaku Kamilu Stochu bježi svega četiri boda.