Službenu utakmicu sa Češkom dosada još nismo igrali, danas je taj dan!

Da hrvatski izbornik Miroslav Blažević 1996. na Europskom prvenstvu u Engleskoj nije poželio Nijemce, Vatreni bi na svom premijernom nastupu na velikim natjecanjima igrali protiv Češke.

No, ipak dvije prijateljske  smo odigrali i uspjeli smo donekle upoznati njihov način igre. U oba susreta Hrvatska je upisala jednu pobjedu, a jedna utakmica je završila bez pobjednika, no Hrvatska je slavila nakon izvođenja jedanaesteraca.

Prvi put smo tako zaigrali  u finalu Kupa kralja Hassana u Maroku u prosincu 1996. godine. Poveli su Česi golom Radeka Drulaka u 4. minuti, a izjednačio je Nenad Pralija u 29. minuti. Kako više nije bilo golova, pobjednik je razriješen izvođenjem kaznenih udaraca, a naša reprezentacija je pobijedila 4:1.

U drugom susretu u veljači 2011. Hrvatska je u Puli pobijedila 4:2 uz dva gola Nikole Kalinića te po jednog Eduarda i Ive Iličevića. To je bila prva utakmica u kojoj je Češka primila četiri gola. Za Čehe su zabili Tomaš Rosicky i Tomaš Sivok.