Šok u Münchenu – Bayern ispraćen iz Kupa

Borussija Dortmund je bila preciznija s bijele točke od Bayerna i plasirala se u finale DFB Pokala.

Getty Images

Nakon 120 minuta polufinala Njemačkog kupa rezultat je bio 1:1, a u udarcima s bijele točke je Borussija Dortmund bila uspješnija od Bayerna i borit će za trofej s pobjednikom današnje utakmice Arminije i Wolfsburga. U prvih pola sata vratari nisu imali posla, a onda je u 30. minuti Bayern poveo. Lewandowski je krenuo sam prema Langeraku, ali njegov lob je zaustavila stativa. No, odbijena lopta je stigla do Poljaka, koji je i u trećoj ovosezonskoj utakmici postigao pogodak protiv bivšeg kluba.

Lewandowski se mogao proslaviti jer je imao još tri dobre prilike. No, jednom je Langerak obranio, u drugoj situaciji je pucao preko gola, dok je u trećoj pogodio gredu. Početkom drugog dijela je Langerak zaustavio pokušaj Alcantare iz blizine. Bayern je trebao imati i kazneni udarac, no Schmelzerovo igranje rukom u kaznenom prostoru ostalo je nekažnjeno.

U 75. minuti je Mikhtarijan ubacio, a Aubameyang je lijepo uklizao na loptu i izjednačio rezultat. U sljedećih nekoliko minuta je Neuer zaustavio vrlo dobre pokušaje Mikhtarijana i Reusa. Bayern je u produžecima bio bolji, a u 108. minuti je Borussija Dortmund ostala s igračem manje jer je Kampl zaradio drugi žuti karton 25 minuta nakon ulaska s klupe. Schweinsteiger nije iskoristio dvije sjajne prilike i utakmica je otišla u izvođenje jedanaesteraca.

Od četiri izvođača Bayerna niti jedan nije postigao pogodak! Lahm i Alonso su se okliznuli, Langerak je lako obranio loš udarac Götzea, a Neuer je pogodio gredu. Gündogan i Kehl su preciznim udarcima odveli Borussiju Dortmund u finale, a Hummels je pucao pored gola.