Skijaško natjecanje za osobe s invaliditetom u austrijskom Pitztaler Gletscheru:

Sokolović u superveleslalomu zauzeo 5. i 7. mjesto

Dino Sokolović/Getty Images

Od 09. do 13. prosinca u austrijskom Pitztaler Gletscheru voze se skijaške utrke. Prijavljeno je 30 zemalja s oko 100 natjecatelja u ženskoj i muškoj konkurenciji u kategorijama slijepi i slabovidni, stajaći i sjedeći.

Prvog dana natjecanja vožena su  dva superveleslaloma koja su se bodovala za IPCAS. Za Hrvatsku je nastupio Dino Sokolović kojemu je to bila priprema za daljnje natjecanja za IPC Svjetsko prvenstvo u alpskom skijanju, koje će se održati u talijanskom Tarvisio od 23. do 31.  siječnja sljedeće godine.

U prvom superveleslalomu Sokolović je zauzeo 5.mjesto dok je u drugom zauzeo 7.mjesto. U obje utrke pobijedio je Njemac Kreiter.

Danas je  na rasporedu Otvoreno prvenstvo Njemačke. Vozi se disciplina veleslalom. Za Hrvatsku nastupaju, u kategoriji slabovidnih i slijepih skijaša Eva Goluža i Damir Mizdrak,  Lovro Dokić u kategoriji stojećih te u kategoriji sjedećih skijaša Dino Sokolović.