SP 2018: Egipćani sa Salahom drže Ruse na neriješenom rezultatu

Nije bilo pogodaka nakon prvog dijela.

Prvu utakmicu drugog kruga na Svjetskom prvenstvu u Rusiji otvorio je domaćin i to utakmicom protiv Egipta. Za Egipćane se vratio Mohamed Salah, no rezultat na odmoru je 0:0.

Već u šestoj minuti nakon kornera Samedova Ignashevich je pucao ravno u El Shenawyja, da bi Golovin minutu kasnije pucao pored gola. Prvu gostujuću priliku imao je Trezeguet, no zamalo je pucao pored gola u 16. minuti, a tri minute kasnije Cheryshev je pucao malo preko gola.

I Gazinskiy je u 24. minuti pucao visoko preko gola, a nakon dugo vremena Mohsen je u 35. minuti glavom pucao pored gola, kao i Dzyuba četiri minute prije odmora, a nakon što je Salah u 42. minuti pucao pored gola na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka.