SP 2018: Švedska napada, Južna Koreja drži remi

Nije bilo pogodaka nakon prvog dijela.

Švedska je na Svjetskom prvenstvu prvi put nakon 2006. godine i to bez legendarnog Zlatana Ibrahimovića. No, zajedništvom je Blagult izborio Mundijal preko Nizozemske i Italije, a upravo na poluvremenu utakmice prvog kola skupine F igra neriješeno, 0:0, protiv Južne Koreje.

Trener Janne Andersson odlučio je ostaviti na klupi najboljeg stopera i igrača Manchester Uniteda Viktora Lindelofa zbog bolesti, no nije se to osjetilo na igri. Naprotiv. Nakon uvodne minimalne dominacije Korejaca bez prilika, Šveđani su preuzeli terensku inicijativu i u 20. minuti došli do prve, velike prilike. Ola Toivonen prizemnom loptom pronašao je Marcusa Berga, čiji udarac Jo izbija u korner, a iz njega Pontus Jansson glavom je pucao pored gola.

Dvije minute prije odmora nitko nije ispratio odličan centaršut Berga, da bi u 44. minuti kapetan Granqvist nakon kornera pucao ravno u Joa. Claesson je glavom u sudačkoj nadoknadi zamalo pucao preko gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.