SP 2018: Zasada nema pogodaka u europskom derbiju

Švedska i Švicarska igraju 0:0.

Švedska i Švicarska igraju veliki europski derbi na Krestovsky Stadium u Sankt Petersburgu i na poluvremenu nema pogodaka, rezultat je 0:0.

Švedska, kojoj je ovo jubilarna, 50. utakmica u povijesti Mundijala, u susret je ušla bez ozlijeđenog Sebastiana Larssona, dok su kod Švicarske zbog akumuliranih žutih kartona susret morali propustiti Stephan Lichtsteiner i Fabian Schar. Shaqiri i Zuber bezopasnim udarcima otvorili su susret, prije nego je Marcus Berg pucao preko gola na drugoj strani. Albin Ekdal u devetoj minuti pucao je zamalo preko gola, a nakon dugo vremena u 23. minuti Zuber je glavom pucao preko gola.

Najbolju priliku prvog poluvremena imao je Berg, kojemu je Sommer krajnjim naporom obranio udarac u 28. minuti, a šest minuta kasnije Xhaka je pucao visoko preko gola. U 38. minuti Džemaili je također pucao preko gola, kao i Ekdal u 41. minuti te se na odmor otišlo bez pogodaka.