SP Kvalifikacije (Ž): Težak poraz Hrvatske od Ukrajine, Švedska uvjerljiva kod Mađarske

Naše reprezentativke doživjele su novi poraz.

Hrvatske nogometašice odigrale su svoju petu kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Francusku i doživjele treći poraz. Reprezentativke Božidara Miletića poražene su u zadarskim Stanovima od Ukrajine 3:0, čime su svele šanse za plasman na Mundijal na minimum.

A sve je moglo biti drugačije da je Šundov već u prvih 30-ak sekundi igre zabila gol nakon udarca s desetak metara, no pucala je pored gola. Ista igračica neprecizna je bila i u četvrtoj minuti, kao i Dujmenović u 19. Bačić je svoju prvu obranu danas upisala u 22. minuti, no samo tri minute kasnije bila je nemoćna. Basanska je izvela slobodni udarac, a Bošnjak nespretno reagirala i poslala loptu u vlastitu mrežu.

Ukrajinke su tada u potpunosti zagospodarile terenom. Khimich je pucala pored gola, Bačić krajnjim naporom obranila pokušaj Apanaschenko, a Andrukhiv pucala pored gola. U 41. minuti Ukrajina postiže novi gol. Još jedan slobodni udarac izvela je Basanska, a Ovdiychuk prebacila loptu do Kozyrenko, koja povisuje na 2:0. Ni tu nije bio kraj noćnoj mori iz prvog dijela. U sudačkoj nadoknadi ista igračica zabila je još jedan gol pa se na odmor otišlo s uvjerljivih 3:0.

Nastavak je otvorila Bošnjak udarcem pored gola, a Basanska je iz slobodnog udarca 20 minuta prije kraja pucala pored gola. U drugom dijelu gledali smo puno slabiju igru s obje strane, u kojem nije bilo puno izrazitih prilika i Ukrajinke su mirno privele susret kraju. Posljednju priliku imala je Andrlić, no pucala je pored gola. Vrijedi spomenuti i kako je u drugom susretu naše skupine Švedska pogotcima Caroline Seger nakon kornera, povratnice Sofije JakobssonStine Blackstenius, koja je zaobišla golmanicu i Mimmi Larsson nakon prizemnog centaršuta Glas, sa 4:1 pobijedila Mađarsku i dodatno se učvrstila na prvom mjestu.