SP 2019 Kvalifikacije (Ž): Hrvatice šokirale Dansku u gostima i pomogle Švedskoj za plasman na Mundijal!

Odličan uspjeh naših nogometašica

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija napravila je senzaciju u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2019. godine. Naime, naše reprezentativke u svojoj posljednjoj utakmici kvalifikacija bez ikakvih šansi za prolaskom na Mundijal doputovale su u Dansku na Viborg Stadium i remizirale 1:1.

Povela je Hrvatska pogotkom Lojne u 60. minuti, a Danska je ostala na kakvim-takvim šansama za prolazak na Mundijal golom Nadie Nadim u 92. minuti. Za Hrvatsku su nastupile: Bačić, Lojna, Jelenčić, Balog, Nevrkla, Horvat, Joščak, Dujmenović, Landeka, Maltašić i Žigić, dok su s klupe ušle Andrlić, Bošnjak i Dujmović.

U drugoj utakmici ove skupine Švedska je na Gamla Ullevi u Goteborgu s uvjerljivih 3:0 svladala Ukrajinu te došla na korak do Svjetskog prvenstva. Svojim drugim golom u reprezentativnoj karijeri Elin Rubensson u 34. minuti načela je protivnice, na 2:0 povisila je Magdalena Ericsson samo četiri minute kasnije, dok je Kosovare Asllani u 51. minuti postavila konačnih 3:0.

Na ljestvici Švedska sada ima 18 bodova, dva više od Danske, Ukrajina je s deset bodova ispala iz utrke za Mundijalom, a Hrvatska je ostala posljednjeplasirana s tri boda.