SP 2019 Kvalifikacije (Ž): Švedska preko Danske do Mundijala, Norvežanke šokirale Nizozemsku!

Poznate su sve izravne europske sudionice Mundijala.

Odigrane su gotovo sve utakmice posljednjeg, osmog kola kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo za žene i poznate su sudionice Mundijala.

U skupini 1 Engleska je samo potvrdila svoj prolazak uvjerljivom, 6:0 pobjedom na gostovanju u Kazahstanu. Za Tri Lava golove su postigli Daly, Christiansen, Staniforth, Bronze i Mead (dva). U drugoj utakmici ove skupine Rusija je s 3:0 pobijedila BiH.

Skupina B ponudila je pravu dramu. Švicarska je remizirala s Poljskom bez pogodaka, što je iskoristila Škotska i 2:1 pobjedom osigurala Mundijal. Povele su gošće golom Little u devetoj minuti, no prije odmora Doci je izjednačila za Albaniju. Ipak, 22 minuta prije kraja Ross je donijela pobjedu i osigurala plasman Škotskoj u Francusku.

Što tek reći na dramu u skupini 3? Norveška je šokirala Nizozemsku i pobijedila ju 2:1 te u izravnom dvoboju izborila Mundijal. Engen i Herlovsen su u petoj i šestoj minuti šokirale Nizozemke, za koje je Vivianne Miedema samo uspjela smanjiti rezultat. Ipak, europskim prvakinjama ostaje play-off kao nada za prolazak na SP.

Jedan izravni dvoboj gledali smo i u skupini 4 u kojoj je Švedska s minimalnih 1:0 pobijedila Dansku i izborila Mundijal. Gol pobjede postigla je Sofia Jakobsson u 46. minuti, a u nebitnoj utakmici iste grupe Ukrajina je s 2:0 svladala Mađarsku.

Njemice su s uvjerljivih 8:0 deklasirale Farske Otoke i potvrdile Mundijal u skupini 5, a Belgija je u skupini 6 pobijedila Italiju, koja je još od prije osigurala SP, pa je izborila play-off, dok je

Kvalifikacijske utakmice završavaju večeras trima utakmicama u skupinama 3, 6 i 7 kada ćemo saznati i sve sudionice play-off faze natjecanja.