SP: Argentina pobijedila Nigeriju, dva pogotka Messija, obje reprezentacije u osmini finala

Skupina F: Nigerija - Argentina 2:3. Argentinu u osmini finala očekuje Ekvador ili Švicarska, a Nigeriju Francuska

Leo Mesi/Getty Images

Skupina F

NIGERIJA – ARGENTINA 2:3

Stadion José Pinheiro Borba. Gledatelja: . Sudac: Rizzoli (Italija).

Strijelci: 0:1 Messi (3′), 1:1 Musa (4′), 1:2 Messi (45′), 2:2 Musa (47′) 2:3 Rojo (50′).

Žuti kartoni: Omeruo, Oshaniwa (Nigerija).

NIGERIJA: Enyeama, Yobo, Ambrose, Omeuro, Oshaniwa, Obi Mikel, Onazi, Babatunde (od 66′ Uchebo), Odemwingie (od 80′ Nwofor), Emenike, Musa.

ARGENTINA: Romero, Zabaleta, Garay, Fernandez, Rojo, Mascherano, Gago, Di Maria, Messi (od 63′ Alvarez), Aguero (od 38’Lavezzi), Higuain (od 90′ Biglia).

Nogometaši Argentine pobijedili su Nigeriju 3:2 u sjajnoj utakmici nakon koje su obje reprezentacije imale razloga za zadovoljstvo. Uz puno golova i prilika s obje strane, Argentina je zadržala prvo mjesto u skupini, a Nigerija je potvrdila osminu finala unatoč porazu pošto je Bosna i Hercegovina pobijedila Iran.

Gaučosi su pružili još jednu dobru partiju iako utakmica rezultatski nije imala značaj jer se moralo dogoditi čudo da Argentina ispusti prvu poziciju.

Već u trećoj minuti Argentina je povela. Di Maria je sjajno potegnuo, lopta se od vratnice odbila u glavu vratara Enyeame, pa opet u vratnicu i nazad u kazneni prostor. Natrčao je Messi i pospremio loptu u mrežu – 0:1. Nigeriji je trebalo ravno jedna minuta. Babatunde je pronašao Musu na lijevoj strani kaznenog prostora, a nigerijski nogometaš sjajno je pogodio – 1:1.

Argentina je nastavila redati prilike, ali su morali dočekati 45. minuti i sjajn slobodnjak Lionela Messija – 1:2.

Tek što su izašli iz svlačionice Nigerijci su izjednačili. Emenike je sjajno proigrao Musu koji ne griješi iz izgledne situacije – 2:2. Ali tek su prošle tri minute, a Nigerija je opet kapitulirala. Nakon jednog kornera, Rojo je s(p)retno ugurao loptu koljenom u mrežu – 2:3.

Do kraja utakmice bilo je prilika s obje strane, ali budući da je bilo jasno da rezultat iz druge utakmice ide na ruku Nigeriji nije bilo potrebe za pretjeranim angažmanom.