SP: Brazil pobijedio Kolumbiju, protiv Njemačke u polufinalu

Četvrtfinale: Brazil - Kolumbija 2:1. Bila je to samo još jedna potvrda da današnji Brazil nema nikakve poveznice s nekadašnjim generacijama koje su igrale lepršav nogomet

David Luiz slavi pogodak/Getty Images

Svjetsko prvenstvo, osmina finala

BRAZIL – KOLUMBIJA 2:1

Stadion Governador Plácido Aderaldo Castelo. Sudac: Carlos Velasco (Španjolska).

Strijelci: 1:0 Silva (7′), Luiz (69′), 2:1 Rodriguez (79′-11m).

BRAZIL: Cesar, Maicon, Silva, Luiz, Marcelo, Fernandinho, Paulinho (od 86′ Hernanes), Oscar, Fred, Hulk (od 83′ Ramires), Nemyar (od 88′ Henrique).

KOLUMBIJA: Ospina, Yepes, Zapata, Armero, Zuniga, Sanchez, Guarin, Cuardado (od 80′ Quintero), Rodriguez, Gutiérrez (od 70′ Bacca), Ibarbo (od 46′ Ramos).

Nogometaši Brazila pobijedili su Kolumbiju 2:1 i osigurali polufinale Svjetskog prvenstva protiv Njemačke. Bila je to samo još jedna potvrda da današnji Brazil nema nikakve poveznice s nekadašnjim generacijama koje su igrale lepršav nogomet. Ovoga puta nije oduševila ni Kolumbija koja je krenula bez rezerve tek nakon drugog pogotka Brazila.

Igrala se 69. minuta kada je Brazil izborio slobodan udarac na tridesetak metara. David Luiz sjajno je potegnuo i pogodio za 2:0. Kolumbija je zatim krenula na sve ili ništa, pritisak je urodio plodom u 79. minuti kada je Bacca pobjegao obrani, a Cesar ga je srušio. James Rodriguez bio je siguran s bijele točke – 2:1. Krenula je ofenziva Kolumbije koja je dosta lako dolazila do vrata Brazila, ali na kraju napadi nisu urodili plodom. Brazil je na kraju ostao bez Neymara koji je zbog ozljede leđa u 89. minuti iznešen s terena.

Domaćin je odigrao još jednu tvrdu utakmicu bez pretjerane lepršavosti. Kada je na kraju opći dojam da je najjača brazilska karika obrana, onda to sve govori. Situacija u 72. minuti kada je Marcelo iznio loptu iz kaznenog prostora i onda jednostavno ispucao u out bez ikakvog razmišljanja simbolično je demonstrirala igru Brazila na ovom turniru.

Brazil je imao sreće da je rano stigao do vodstva. U sedmoj minuti nakon kornera lopta je preletjela prvi blok i stigla do Silve koji ju je koljenom ugurao u gol. U 11. minuti  Cuardado je sjajno potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla pored vratnice. Hulk je u dva navrata imao izgledne prilike, ali vratar Kolumbije bio je siguran.