SP: Briljantna Francuska petardom ispratila Švicarsku i istaknula kandidaturu za naslov prvaka!

Skupina E, 2. kolo: Švicarska - Francuska 2:5.

Getty Images

Skupina E, 2. kolo

ŠVICARSKA – FRANCUSKA 2:5

Itaipava Arena Fonte Nova. Sudac: Kuipers (Nizozemska).

Strijelci: 0:1 Giroud (17′), 0:2 Matuidi (18′), 0:3 Valbuena (40′), 0:4 Benzema (67′), 0:5 Sissoko (73′), 1:5 Džemaili (82′), 2:5 Xhaka (87′).

ŠVICARSKA: Benaglio,  Djourou, Lichtsteiner, Von Bergen (od 9′ Senderos), Rodriguez, Behrami (od 46′ Džemaili), Inler, Shaqiri, Xhaka, Mehmedi, Seferović (od 69′ Drmić).

FRANCUSKA: Lloris, Debuhy, Evra, Sakho (od 66′ Koscielny), Varane, Matuidi, Valbuena (od 82′  Griezmann), Cabaye, Sissoko, Benzema, Giroud (od 63′ Pogba).

Nogometaši Francuske pregazili su Švicarsku i osigurali plasman u osminu finala. Utakmicom protiv Švicarske tricolori su istaknuli kandidaturu za velike domete, impresionirala je lakoća kojom su Francuzi postigli pet golova protiv izgubljenog suparnika.

Nakon slabog uvoda s obje strane, Francuska je eksplodirala u dvije minute. Prvo je Giroud u 17. minuti nakon kornera sjajno glavom pospremio loptu u mrežu. Švicarci su tek krenuli s centra, Behrami je krivo dodao jednu loptu, a Benzema je pronašao strijelca Matuidija koji je loptu poslao u bliži kut pored loše postavljenog Benaglija.

Švicarci su se mogli približiti u 30. minuti. Mehmedi je potegnuo, Lloris kratko odbio loptu do Shaqirija čiji udarac prolazi uz vratnicu, a malo je nedostajalo da Seferović ugura loptu u gol.

Na drugoj strani Djourou je srušio Benzemu i tricolori su dobili priliku iz penala. Benaglio je obranio pokušaj Benzeme, a ni samom Giroudu vjerojatno nikad neće biti jasno kako je s pet metara odbijenu loptu poslao u gredu umjesto u mrežu. Francuzi su sve riješili pet minuta prije kraja prvog dijela. Švicarci su izveli korner, sjevnula je kontra Francuske, Giroud je proigrao Valbuenu – 0:3.

Švicarci su na otvaranju drugog poluvremena pritisnuli, ali lopta je opet završila u njihovoj mreži. Pogba je u 67. minuti sjajnom okomitom loptom proigrao Benzemu – 0:4. Francuska je stvorila još nekoliko prilika, novu brzu akciju preciznim prizemnim udarem okončao je Sissoko u 73. minuti.

Švicarska je uspjela ublažiti poraz. Džemaili je  iz slobodnog udarca u 81. minuti pronašao put do mreže prizemnom lopotom, a Xhaka je u 87. minuti iskoristio sjajnu dubinsku loptu Inlera.

Zanimljivo, u zadnjoj akciji utakmice Benzema je sjajno potegnuo s ruba kaznenog prostora i zatresao je pritom mrežu, ali glavni sudac je već ranije odsvirao kraj susreta i gol nije priznat.