SP, Divizija II.: Hrvatska za početak protiv domaćina

Hrvatska porazom otvorila Svjetsko prvenstvo, Srbija slavila s 3:1.

Facebook @CroHockey

Hrvatska reprezentacija hokeja na ledu otvorila je natjecanje Svjetskog prvenstva Divizije II., Skupine A, koji se održava u Beogradu. Domaćin je turnir otvorio pobjedom, Hrvatsku su pobijedili rezultatom 3:1.

Susret je bolje otvorio domaćin, u 14. minuti poveli su pogotkom Marka Sretovića. Do kraja trećine Hrvatska uspijeva izjednačiti, strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Ivan Janković, tri minute kasnije i postavio rezultat prve trećine. Srbija do novog vodstva dolazi u 31. minuti susreta, pogodak postiže Pavel Popravka, bio je to jedini zgoditak u drugoj trećini. U posljednjoj dionici domaćini potvrđuje pobjedu, u prazan gol za 3:1 strijelac je bio Aleksa Luković. Hrvatska je tako porazom otvorila Svjetsko prvenstvu, a u nastavku čeka susrete s reprezentacijama Španjolske, Kine, Belgije i Australije.