SP: Francuska prvi finalist

Francuska je prva reprezentacija koja se plasirala u finale Svjetskog prvenstva.

Domaćini su pred ispunjenim Bercyem sa 31:25 bili bolji od Slovenije. Furiozno su Francuzi otvorili susret, poveli su 6:2, ali su se Slovenci uspjeli vratit. Smanjili su prednost, ali do potpunog povratka nisu uspjeli doći. Francuzi su u 25. minuti prvi put otišli na pet pogodaka prednosti i tu su praktički prelomili utakmicu. Kod Francuza su u prvom poluvremenu koje je završilo 15:12 najraspoloženiji bili Mahe i Porte. U drugom su se poluvremenu probudili i Karabatić i Narcisse, a to je značilo i konačno rješenje pitanja pobjednika ovog susreta. Odličan je u redovima Francuza bio i njihov vratar Gerard s 16 obrana od 39 udaraca te je na kraju proglašen za igrača susreta.

Francuska u finalu tako čeka boljeg iz našeg susreta protiv Norveške koji je na rasporedu sutra od 20:45.