SP: Grčka pobijedila Obalu Bjelokosti, Samaras donio osminu finala golom u nadoknadi!

Skupina C, 3. kolo: Grčka -Obala Bjelokosti 2:1. Sio je srušio Samarasa i sudac Vera pokazao je na bijelu točku. Samaras je bio siguran za 2:1 i na taj način donio osminu finala protiv Kostarike

Slavlje grčkih nogometaša/Getty Images

Skupina C

GRČKA – OBALA BJELOKOSTI 2:1

Stadion Governador Plácido Aderaldo Castelo. Sudac: Vera

Strijelci: 1:0 Samaris (42′), 1:1 Bony (74′), 2:1 Samaras (90′-11m).

Žuti kartoni: Serey Die, Drogba, Kalou (Obala Bjelokosti)

GRČKA: Karnezis (24′ Glykos), Holbeas, Torosidis,  Papastathopoulos, Manolas, Karagounis (od 78′ Gekas), Christodoulopoulos, Kone (od 12′ Samaris), Maniatis, Samaras, Salpingidis.

OBALA BJELOKOSTI: Barry, K. Toure, Boka, Bamba, Aurier, Y. Toure, Tiote (od 61′ Bony), Serey Die, Drogba (od 78′ Diomande), Kalou, Gervinho.

Nogometaši Grčke u infarktnoj završnici pobijedili su Obalu Bjelokosti 2:1 i osigurali osminu finala protiv Kostarike! Igrala se sudačka nadoknada pri rezultatu 1:1, a Grčkoj je trebala pobjeda da bi se dokopala drugog mjesta. Grci su u drugoj minuti nadoknade stigli u kazneni prostor. Sio, koji je ušao u igru sedam minuta ranije, srušio je Samarasa i sudac Vera pokazao je na bijelu točku. Samaras je bio siguran za 2:1 i na taj način donio osminu finala.

Grčka je povela pogotkom Samarisa u 42. minuti. Obala Bjelokosti neshvatljivo je izgubila loptu na sredini, Samaris se sjurio i zabio za 1:0. S obzirom na tijek rezultata u ogledu Kolumbije i Japana bilo je jasno da Grčkoj tri boda nude osminu finala.

U drugom poluvremenu Grčka je imala nekoliko odličnih pokušaja, Karagounis je potegnuo i lopta je završila na gredi. Na drugoj strani Obala Bjelokosti tražila je remi koji bi njima donio prolaz. Gervinho je u 74. minuti primio jednu dubinsku loptu, proslijedio do Bonyja – 1:1. Trebalo je izdržati još 16 minuta, ali Grčka je bila spretnija.