SP Hokej (Ž): SAD po četvrti uzastopni put osvojile zlato

Na USA Hockey Areni u Plymouthu završeno je Svjetsko hokejaško prvenstvo za žene i to na najbolji mogući način za domaćine. Naime, SAD su nakon produžetka s 3:2 u reprizi prošlogodišnjeg finala pobijedile velikog sjevernoameričkog rivala, momčad Kanade i po osmi put u povijesti te četvrti put zaredom osvojile ovo natjecanje.

Ipak, nije sve krenulo očekivano za domaćine, pošto je Agosta već u 61. sekundi dovela Kanadu u vodstvo. Ipak, u petoj minuti Bellamy izjednačuje. Druga trećina prošla je bez pogodaka, da bi već u 42. sekundi treće trećine Bellamy preokrenula rezultat. Međutim, točno deset minuta prije kraja Jenner je odvela susret u produžetke. Igračica odluke bila je Hilary Knight, koja je u 71. minuti donijela naslov SAD-u.

U susretu za treće mjesto Finska je očekivano deklasirala Njemačku 8:0 i osvojila brončanu medalju. Već u 53. sekundi Nieminen je dovela Skandinavke u vodstvo, a do kraja trećine pogađale su i Savolainen i Hovi. U drugoj trećini otklonjene su bilo kakve dvojbe oko pitanja pobjednika, ako ih je uopće bilo. Redom su zabijale Hiirikoski, Tulus, Valkama, Nieminen po drugi put i Jalosuo za uvjerljivu pobjedu.

Također, vrijedi istaknuti i da je Švicarska izborila ostanak u elitnoj skupini. Naime, ona je s 3:1 pobijedila Češku i time preokrenula rezultat u seriji na 2-1. U prvoj trećini Ruegg i Muller dovele su Švicarsku do 2:0, no u 12. minuti Vanišova je smanjila. Ipak, potvrdu pobjede donijela je Stalder u 42. minuti i time izbacila Čehinje u drugu diviziju.