SP Hokej (Ž): Švedska i Njemačka u četvrtfinalu, Kanada deklasirala Rusiju

Odigrani su i susreti posljednjeg, trećeg kola na Svjetskom hokejaškom prvenstvu za žene čime smo saznali parove četvrtfinala.

U skupini A Kanada je nakon dva uzastopna poraza napokon upisala pobjedu. Viceprvakinje su deklasirale Rusiju s nevjerojatnih 8:0. Već u prvoj trećini Wakefield s dva te Clark i Spooner s po jednim golom riješile su pitanje pobjednika, a u drugoj trećini samo se Ambrose s igračicom više upisala u strijelce. Jenner, Agosta-Marciano i Potomak u posljednjoj su trećini samo stavile točku na i velike kanadske pobjede.

Domaćin SAD upisao je i treću pobjedu, ovaj put pala je Finska 5:3. Skandinavska momčad povela je preko Tapani u petoj minuti, no Knight s dva gola i Coyne s jednim preokreću rezultat. Ipak, Finska se vraća i preko Hiirikoski i Karvinen u 50. minuti izjednačuje na 3:3. Amerikanke su ipak pokazale zašto su braniteljice naslova i do kraja susreta pogotcima Brandt i Lamoureux-Davidson dolaze do pobjede.

Njemice su doživjele svoj prvi poraz u skupini B i to od Švicarske. Završilo je 4:2, no unatoč porazu Njemačka je osigurala prvo mjesto u skupini. 404 gledatelja vidjelo je nevjerojatnu dominaciju Švicarki u prvom dijelu, u kojem je pitanje pobjednika i bilo riješeno. Stadler je u 12. minuti zabila za 1:0, da bi Muller s dva pogotka nakon dvije asistencije Stadler povisila na 3:0. U trećoj trećini Delabrie je prvo smanjila na 3:1, da bi Fiegert s igračicom više četiri minute prije kraja zabila i za 3:2. Ipak, 52 sekunde prije kraja, u trenutcima kad je Njemačka igrala s igračicom – golmanicom, Muller je došla do svog hat-tricka i postavila konačnih 4:2.

Švedska se također plasirala u četvrtfinale, nakon što je u izravnom dvoboju za prolaz pobijedila Češku nakon preokreta 3:1. Nije dobro krenulo za Skandinavke, pošto je Pejzlova u 11. minuti dovela Češku u vodstvo. Ipak, do kraja trećine Fallman izjednačuje, a u 26. minuti ista igračica koristi igračicu više i preokreće rezultat. Samo dvije minute kasnije Fanny Rask povisuje na 3:1 te odvodi Blagult u četvrtfinale.

Švedska 3:1 Češka

Tako će se u četvrtfinalu sastati Finska i Švedska te Rusija i Njemačka, dok svoje protivnike u polufinalu čekaju Kanada i SAD.