SP: Hrvatska ostala bez bronce!

HRVATSKA NAKON DRAME IZGUBILA BRONCU.

Nakon poraza od Norveške u polufinalu i malo vremena za psihički i fizički oporavak, mnogi su se pribojavali kako će Hrvatska izgledati u borbi za 3. mjesto protiv Slovenije. Prvo poluvrijeme naše reprezentacije je pokazalo kako razloga za brigu nebi trebalo biti. Slovenija je u prvom poluvremenu držala priključak do sredine prvog poluvremena, a onda je Hrvatska ubacila u brzinu više i zahvaljujući sjajnoj obrani i brzim kontrama preko Štrleka otišla na veliku prednost. U zadnju minutu prvog poluvremena smo ušli s najvećih 6 golova razlike, ali je Zarabec zabio i smanjio prednost naših na 18:13, a tim je rezultatom završilo prvo poluvrijeme. Slovenci su bolje otvorili drugo poluvrijeme, ali je fenomenalni Stevanović serijom obrana sačuvao našu prednost. Odličnu dionicu susreta je odigrao i naš kapetan Domagoj Duvnjak koji je s nekoliko ukradenih lopti i sjajnih asistencija predvodio napad.

U tom je trenutku sve krenulo nizbrdo. Nakon što smo došli na osam razlike, izgubili smo ideju u napadu i Slovenci su preuzeli inicijativu. Slovenija se u 58. minuti potpuno vratila u igru i izjednačila na 29:29. Nakon toga su došli do vodstva 31:30, Hrvatska je imala napad za izjednačenje i produžetke, ali se Slovenija obranila i osvojila prvu medalju na velikim natjecanjima.