Sljedeći susret naši igraju sutra protiv Meksika.

SP IIB(U-20): Hrvatska u završnici slomila Belgiju

Hrvatska hokejaška reprezentacija upisala je drugu pobjedu u trećoj utakmici Svjetskog prvenstva IIB divizije koje se igra u zagrebačkom Domu sportova.

Nakon neočekivano visoke pobjede protiv Nizozemske 7:0, naši hokejaši također su neočekivano lagano izgubili od Srbije 4:1, a uz dosta muke savladali su Belgiju s 5:4.

Nikola Kramarić donio je prednost mini oklopnicima već u četvrtoj minuti, a Jakob Huyghe anulirao je prednost u 12. minuti prve četvrtine. Belgija je preokrenula u sedmoj minuti drugog perioda golom Jacquesa de Ceustera, a izjednačenje Hrvatskoj donosi Tomo Trstenjak.

Kramarić svojim drugim golom na otvaranju posljednje trećine zabija za 3:2, ali samo 15 sekundi kasnije Alec James donosi novo izjednačenje. Golovima Lovre Janžeka i Lea Selitaja oklopnici odlaze na 5:3, a de Ceuster četiri minute prije kraja donosi paniku u redove naših hokejaša, no rezultat se više nije mijenjao.

U ostalim susretima, Nizozemska je sa 7:2 savladala Meksiko, a Srbija je s 5:0 bila bolja od Izraela. Na ljestvici vodi Srbija s devet bodova, Hrvatska i Nizozemska imaju šest, Belgija tri, a Izrael i Meksiko nula.

S obzirom da su našim hokejašima preostale dvije najslabije reprezentacije, očekuje se pobjeda u obje utakmice i maksimalnih šest bodova, pa će o prvom mjestu odlučivati susret Srbije i Nizozemske. Budući da smo slavili protiv Nizozemske sa visokih 7:0 za prvo mjesto će nam trebati bilo kakva pobjeda Nizozemaca.