SP kadetkinja: Hrvatska izgubila od Švedske i osvojila deseto mjesto

Utakmica za 9. mjesto: Hrvatska - Švedska 22:29 (13:14)

Andrea Klarić/Foto IHF

Hrvatske kadetkinje poražene su od Švedske 22:29 (13:14) u utakmici za deveto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Makedoniji.  Šveđanke su nakon zanimljive borbe bile bolje te su stigle do devete pozicije, dok je Hrvatska konačno osvojila deseto mjesto.

Izabranice Branka Šebeka pružile su dobar otpor Šveđankama u prvome dijelu te su se dobrano borile sa svojim suparnicama. Iako se odvajaju na uvodnih 2:0 te u nastavku imaju i vodstvo 9:5 Hrvatice prednost nisu uspjele sačuvati. Do odlaska na odmor Švedska ubacuje u brzinu više te s nekoliko vrlo dobrih serija pogodaka uspijeva poravnati rezultat i preokrenuti ga u svoju korist za vodstvo 14:13.

U drugome poluvremenu Švedska nastavlja u istom ritmu, dok Hrvatska ne uspijeva držati korak te polako počinje zaostajati za svojim suparnicama. Šveđanke tako sredinom poluvremena vode 22:18 što ubrzo povisuju na šest pogodaka prednosti (26:20), dok na kraju slave 29:22 za deveto mjesto na Svjetskom prvenstvo, a Hrvatska zauzima desetu poziciju.

Odlična je kod Hrvatske bila Sara Šenvald sa šest pogodaka, vratarke Magdalena Ečimović i Iva Šebalj obranile su sedam lopti, dok se kod Švedske istaknula Emma Ekenman s devet golova, a vratarke Joumana Chaddad i Sofie Borjesson sakupile su 13 obrana.