SP kadetkinja: Hrvatske rukometašice izgubile od Rumunjske u osmini finala

Osmina finala: Hrvatska - Rumunjska 22:28 (12:12). Zadravec je pet minuta prije kraja vratila nadu (22:25), ali Hrvatska u posljednjih pet minuta nije zatresla mrežu

Andrea Klarić/Foto IHF

SP kadetkinja rukometašica, osmina finala

HRVATSKA – RUMUNJSKA 22:28 (12:12)

Dvorana Strumica. Suci: Mikolaitis i Sniurevičius (oba Litva).

HRVATSKA: Krmpotić, Zadravec 6 (1), Posavec 1, Senvald 2 (1), Boras, Čalušić 2, Perković 1, Ečimović, Zgoršćak, Vlašić, Šebalj, Klarić 4, Ljubičić 2, Pavković 4.

RUMUNJSKA: Ion, Taivan, Buca, Abed-Kader, Andrei, Dindiligan, Craiu, Ilie 4, Vasiliu, Rosca, Laslo 5 (1), Bazaliu 8 (2), Corban 4, Carasola 4, Ilie 1, Ostase 2.

Isključenja: Hrvatska 5 (2), Rumunjska 5 (3). Sedmerci: Hrvatska 8, Rumunjska 4 minute.

Hrvatske rukometašice zaustavljene su u osmini finala Svjetskog kadetskog prvenstva. Uspješnija je bila Rumunjska, a utkmica je prelomljena u zadnjih deset minuta utakmice. Naime, Hrvatska je golom Zadravec deset minuta prije kraja stigla na gol zaostatka (20:21) da bi do kraja postigla  još sam dva gola!

S druge strane Rumunjke su serijom 3:0 pobjegle na 20:24, a bijeg je nakratko osujetila Klarić (21:24). Zadravec je pet minuta prije kraja vratila nadu (22:25), ali Hrvatska u posljednjih pet minuta nije zatresla mrežu, dok je Rumunjska s tri gola pobjedu učinila uvjerljivom.