SP kadetkinja: Hrvatske rukometašice pobijedile Mađarsku u razigravanju

Razigravanje za poredak od 9. do 16. mjesta: Mađarska - Hrvatska 23:27

Foto IHF

Hrvatske kadetkinje nakon poraza od Rumunjki u osmini finala Svjetskog prvenstva krenule su u borbu za plasman od devetog do 16. mjesta. U prvom dvoboju susrele su se s reprezentacijom Mađarske nad kojom su slavile 23:27.

U susret su vrlo dobro ušle Hrvatice, naime, u obrani su vrlo dobro zatvarale protivnice, dok su u napadu lako realizirale pogotke stoga su nakon 15. minuta igre imale +3 (6:3). Iako su se Mađarke vratile na dva pogotka zaostatka (6:8) ubrzo su izabranice Branka Šebeka pojačale tempo i uskoro odlaze na +7 (13:6). Do odlaska na odmor Mađarska je tek uspjela smanjiti svoj zaostatak na minus četiri (10:14).

U drugom poluvremenu nastavila se dobra igra Hrvatica koje u 40. minuti postavljaju rezultat 19:13 te su tu razliku uspjele zadržati sve do posljednjeg sučevog zvižduka kada je semafor pokazao 27:23.

Drugi susret razigravanja za plasman od devetog do 16. mjesta kadetkinje čeka već sutra gdje će od 17.45 zaigrati s boljim iz susreta Norveška – Argentina.