SP kadetkinja u rukometu: Hrvatska protiv Crne Gore doživjela prvi poraz

Utakmica 3. kola, skupina D: Crna Gora - Hrvatska 31:21 (13:12)

CRNA GORA – HRVATSKA 31:21 (13:12)

Dvorana Ohrid. Suci: A. Covalciuc, I. Covalciuc

CRNA GORA: Bulatović 5 (3), Ujkić, Grbić 2, Arsenijević, Ramusović 2, Pejović, Čavlović 1, Senić, Nenezić, Brnović, Pavičević, Prelević 1, Rajković, Jauković 8, Agović 3, Malović 9 (3).

HRVATSKA: Krmpotić, Zadravec 7 (3), Posavec, Galetić 3, Šenvald 5 (4), Boras, Ćalušić 4, Perković, Ećimović, Zagoršćak, Vlašić, Šebalj, Klarić 1, Vlajsović, Ljubičić, Pavković, Zelić 1.

Sedmerci: Crna Gora 8 (6), Hrvatska 10 (7). Isključenja: Crna Gora 16, Hrvatska 8 minuta.

Hrvatske kadetkinje nakon dva slavlja upisale su prvi poraz na Svjetskom prvenstvu. Naime, nakon izjednačenog prvog dijela Crna Gora je nametnula svoj ritam igre te na kraju slavila 31:21.

Hrvatska otvara susret serijom 2-0, ali ubrzo s pet uzastopnih pogodaka Crna Gora prelazi u vodstvo i postavlja rezultat 7:5. Započela je tada igra pogodak za pogodak , a Hrvatice su uspjele izjednačiti tek u 27. minuti na 11:11. Da se na odmor ne otiđe pri izjednačenom rezultatu potrudile su Crnogorke koje po isteku 30. minute zabijaju za 13:12.

U drugom poluvremenu prebacila je Crna Gora u višu brzinu te je iz minute u minutu povećavala svoje vodstvo. Hrvatice su teško pronalazile put do mreže stoga je po posljednjem sučevom zvižduku rezultat bio 21:31.

Najbolja kod Hrvatske bila je Nikolina Zadravec sa sedam zgoditaka, dok je vratarski tandem Ečimović – Šebalj sakupio 11 obrana. Kod Crne Gore najefikasnija bila je Đurđina Malović s devet pogodaka, a na vratima je Ana Rajković sakupila četiri obrane.

– Čestitam Crnogorkama. Pokazale su više iskustva i veću želju za pobjedom. U drugom poluvremenu pala nam je izdržljivost, dok je Crna Gora nastavila sa svojim ritmom , rekao je izbornik Branko Šebek nakon dvoboja s Crnom Gorom.