SP: Kolumbija eliminirala Japan, Mondragon postao najstariji igrač koji je zaigrao na SP-u

Skupina C, 3. kolo: Japan - Kolumbija 1:4. Mondragon je ušao u samoj završnici i s 43 godine prestigao Rogera Millu. Kolumbija će u osmini finala igrati protiv Urugvaja

Faryd Mondragon/Getty Images

Skupina C

JAPAN – KOLUMBIJA 1:4

Arena Pantanal. Sudac: Pedro Proença (Portugal).

Strijelci: 0:1 Cuadardo (17-11m), 1:1 Okazaki (45′), 1:2 Martinez (55′), 1:3 Martinez (83′), 1:4 Rodriguez (90′).

Žuti karton: Konno (Japan), Guarin (Kolumbija)

JAPAN: Kawashima, Konno, Uchida, Yoshida, Nagatomo, Hasebe, Aoyama (od 62′ Yamaguchi), Honda, Okazaki (od 69′ Kakitani), Kagawa (od 85′ Kiyotake), Okubao.

KOLUMBIJA: Ospina (od 84′ Modragon), Armero, Valdes, Arias, Alvarez, Mejia, Gurain, Cuardado (od 46′ Carbonero), Ramos, Martinez, Quintero (od 46′ Rodriguez).

Nogometaši Kolumbije pobijedili u Japan i s maksimalnih devet bodova osvojili su prvo mjesto u skupini C, te su izborili osminu finala protiv Urugvaja. U 85. minuti Ospinu je na golu zamijenio Faryd Mondragon i s 43 godine prestigao Rogera Millu kao najstariji igrač koji je nastupio na Svjetskom prvenstvu!

Igrala se 82. minuta, Rodriguez sjajno je proigrao Martineza koji se riješio pratnje i preciznim udarcem postigao svoj drugi gol. Osam minuta kasnije uslijedila je nova kontra i minijatura Rodrigueza za 1:4!   Japan u ovoj utakmici nije mogao parirati Kolumbiji koja je igrala opušteno jer je samo teretski mogla ostati bez prvog mjesta.

Nakon deset minuta slabog uvoda, Japanci su pokušali s nekoliko dalekometnih pokušaja. Na drugoj strani Kolumbijci su krenuli u kontru, Konno je srušio Ramosa, a Cuadardo je bio siguran s bijele točke – 0:1.

Japan je nastavio s pokušajima,  Kagawa je u 26. minuti potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali Ospina je bio siguran. Sedam minuta kasnije Honda je potegnuo iz slobodnog udarca, lopta je otišla uz vratnicu. Kolumbija je mogla uvostručiti prednost u 41. minuti, Ramo je ušao u kazneni prostor, odigrao za Martineza koji je iz dobre prilike promašio cijeli gol.

Japan je to iskoristio u posljednjim sekundama prvog dijela. Honda je ubacio, a Okazaki je odličnim udarcem glavom donio izjednačenje – 1:1.  U 55. minuti Kolumbija je odigrala novu brzu akciju, lopta je došla do Martineza na lijevoj strani – 1:2. Kod Japanca je tinjala nada sve do zadnjih deset minuta kada je Kolumbija pokazala svu raskoš talenta.