SP Kvalifikacije: Burkina Faso i Senegal pobjedama zaključili afričke kvalifikacije

Domaćini nisu imali problema u skupini D.

U posljednjim kvalifikacijskim utakmicama afričkog dijela odigrane su i posljednje utakmice skupine D, koje nisu odlučivale o ničemu, s obzirom da je Senegal već ranije osigurao put u Rusiju.

Burkina Faso nastavila je katastrofalnu godinu JAR-a, koji je izgubio sa čak 4:0. Junak susreta bio je Nakoulma, koji je postigao hat-trick, a gol u posljednjim trenutcima igre za konačnih 4:0 bilo je djelo Diaware.

U drugom susretu Senegal je potvrdio odlazak na Mundijal domaćom 2:1 pobjedom nad Zelenortskim Otočjem. Poveli su Senegalci preko Nguetta u 55. minuti, no deset minuta kasnije Tau je izjednačio. Ipak, pobjedu Senegalu donosi Mbodji u trećoj minuti sudačke nadoknade.