SP Kvalifikacije (Ž): Austrija rutinirano slavila protiv Izraela

Izraelke nisu imale šansi.

Na Bundesstadion Sudstadt u Maria Enzersdorfu utakmicu kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u nogometu za žene odigrali su Austrija i Izrael. Bio je ovo reprezentativkama Izraela treći susret i treći poraz, dok su Austrijanke pobjedom od 2:0 zasjele na vrh skupine 7.

Od samog početka susreta Austrijanke su nametnule svoj ritam i zagospodarile terenom. Početni pritisak urodio je plodom već u 12. minuti kada je Billa izvela korner, a Puntigam se našla na pravom mjestu i dovela Austriju u vodstvo. Prilike i napadi sijevali su jedan za drugim, no golmanica Schwarz nije dopustila austrijsko odvajanje. Ipak, u nastavku Burger je pokupila jednu loptu na rubu kaznenog prostora i silovitim udarcem postavila konačnih 2:0.

Domaće igračice uputile su čak 16 udaraca, naspram nula Izraela, koji je bio podređen u čitavom susretu.