SP Kvalifikacije (Ž): Finkinje uvjerljivo deklasirale Izrael

Skandinavke nisu imale problema.

U jedinoj jučerašnjoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u nogometu za žene Finska je s uvjerljivih 4:0 na Helsinki Football Stadion pobijedila Izrael.

Već u petoj minuti Sallstrom je pucala ravno u Schwarz, a ista igračica u 16. minuti pogodila je stativu. Najbolju priliku gošće su imale u 27. minuti kada je Sofer pogodila stativu. Konačno, u 39. minuti Collin je dovela Finsku u vodstvo, a četiri minute kasnije Sallstrom je nakon centaršuta Engman povisila na 2:0. U nastavku Alanen je zabila za 3:0, a konačnih 4:0 postavila je Sallstrom svojim drugim pogotkom u 55. minuti.

Ovom pobjedom Finska je skočila na diobu prvog mjesta zajedno s Austrijom i Španjolskom, dok je Izrael i dalje posljednji bez ijednog boda.