SP Kvalifikacije (Ž): Nizozemke sigurne protiv Danske, Belgija i Švicarska remizirale

Odigrane su prve utakmice.

Prve utakmice polufinala europskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo za žene u Francuskoj 2019. godine su iza nas, a vidjeli smo zanimljive utakmice.

U ranije odigranom susretu Nizozemska je na Rat Verlegh Stadion u Bredi ugostila Dansku i pobijedila ju 2:0. Nizozemke su dominirale od samog početka susreta i povele u 21. minuti. Shanice van de Sanden uposlila je Beerensteyn, koja je zabila za prednost. Sama van de Sanden u strijelce se upisala tri minute prije odmora nakon centaršuta Van Es, a do kraja utakmice Vivianne Miedema mogla je povisiti rezultat, no pogodila je gredu.

Večernju utakmicu odigrale su Belgija i Švicarska i to na Den Dreef stadionu u Louvainu, a završilo je 2:2. Već u petoj minuti Cayman je dovela Belgijke u prednost, da bi Vanmechelen u 24. minuti pogodila stativu. Neiskorištene prilike obile su se Belgiji o glavu kada je Lehmann u 55. minuti izjednačila, no svega tri minute kasnije Deneve je nakon kornera Deloose glavom vratila vodstvo Belgiji. Ipak, tri minute prije kraja Lehmann je svojim drugim golom donijela remi Švicarkama prije uzvrata.

Uzvratne utakmice na rasporedu su 09. listopada, a dvije pobjedničke reprezentacije izborit će veliko finale kvalifikacija.