SP Kvalifikacije (Ž): Nizozemska i Švicarska izborile finale dodatnih kvalifikacija!

Jedna od ove dvije reprezentacije izborit će Mundijal.

Odigrane su i uzvratne utakmice polufinala kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo za žene, koje će se 2019. godine igrati u Francuskoj.

U prvom današnjem susretu polufinala Danska je ugostila Nizozemsku na Viborg Stadion. Nizozemke su došle u Dansku s prednošću od 2:0, koju su zadržale i ponovno pobijedile, ovaj put 2:1. Povele su Dankinje preko Nadie Nadim već u petoj minuti i to iz kaznenog udarca, da bi samo dvije minute kasnije Beerwensteyn izjednačila. Ista igračica u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela donijela je pobjedu gošćama.

U drugoj utakmici Švicarska i Belgija ponovno su remizirale. Na Biel/Bienne stadionu u Bielu završilo je 1:1, a s obzirom na 2:2 rezultat iz prve utakmice, Švicarke su prošle dalje zbog više pogodaka u gostima. Švicarska je i povela večeras i to preko Reuteler iz 23. minute, da bi De Caigny 13 minuta prije kraja samo uspjela izjednačiti, no vremena za preokret nije bilo.

SP, kvalifikacije, žene, polufinale play-offa, uzvrati:

Danska 1:2 Nizozemska (Nadim 5. – 11m / 7., 90+2. Beerensteyn) – Ukupni rezultat 1:4

Švicarska 1:1 Belgija (Reuteler 23. / 77. De Caigny) – Ukupni rezultat 3:3