SP Kvalifikacije (Ž): Rutinirane pobjede Engleske, Poljske, Švicarske i Nizozemske

SP Kvalifikacije (Ž): Rutinirane pobjede Engleske, Poljske, Švicarske i Nizozemske

Odigrane su nove utakmice kvalifikacija.

Foto: Uefa.com

Novih devet kvalifikacijskih utakmica za odlazak na Svjetsko prvenstvo u nogometu za žene je iza nas, a nije bilo većih iznenađenja.

U skupini 1 Wales je pogotkom Ladd iz 83. minute pobijedio Kazahstan 1:0, dok je Engleska rutiniranom pobjedom srušila BiH 4:0. Dva gola postigla je Houghton, a jednog su dodale Parris i Kirby iz kaznenog udarca.

Poljakinje su s očekivanih 4:1 deklasirale Albaniju u skupini 2. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvom dijelu, kad su Sikora, Gusciora i Winczo dovele Poljakinje u vodstvo od 3:0. U nastavku je Winczo svojim drugim pogotkom povisila na 4:0, dok je Doci samo uspjela smanjiti na konačnih 4:1. U drugoj utakmici ove skupine Švicarska je pogotcima Calligaris, Walti i Reuteler s 3:0 bila bolja od Bjelorusije.

Skupina 3 priredila nam je samo jedan susret, u kojemu je Nizozemska na gostovanju u Slovačkoj deklasirala istoimenog domaćina s 5:0. Van der Gragt i Vivianne Miedema postigle su po dva pogotka, dok je Spitse dodala jedan u visokoj pobjedi europskih prvakinja.

I u skupini 4 vidjeli smo jedan susret, u kojemu je Ukrajina s minimalnih 1:0 bila bolja od Mađarske, a gol odluke postigla je Apanaschenko u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Slovenija je u skupini 5 s 5:0 deklasirala Farske Otoke, a igračica utakmice bila je Prašnikar, koja je postigla hat-trick. Po jedan gol dodale su Agrež i Rozmarič. Portugalske su u skupini 6 sa čak 8:0 nadigrale Moldaviju, a u skupini 7 Španjolska je u dramatičnoj završnici pobijedila Srbiju 2:1 golom Guijarro u 91. minuti.

SP, kvalifikacije, žene:

Skupina 1

Wales 1:0 Kazahstan (Ladd 83.)

Engleska 4:0 BiH (Houghton 19., 54., Parris 46., Kirby 83. – 11m)

Skupina 2

Albanija 1:4 Poljska (Doci 78. / 5. Sikora, 13. Gusciora, 37., 66. Winczo)

Švicarska 3:0 Bjelorusija (Calligaris 17., Walti 18., Reuteler 56.)

Skupina 3

Slovačka 0:5 Nizozemska (8., 90+1. Van der Gragt, 42. Spitse, 45+1., 46. Miedema)

Skupina 4

Mađarska 0:1 Ukrajina (90+4. Apanaschenko)

Skupina 5

Slovenija 5:0 Farski Otoci (Prašnikar 7., 36., 87., Agrež 29., Rozmarič 41.)

Skupina 6

Portugal 8:0 Moldavija (Mendes 19., Cusinova 32. – ag, Costa 47., 83., Silva 63., Dolores 72. – 11m, Marques 79., 90+2.)

Skupina 7

Srbija 1:2 Španjolska (Damjanović 78. / 13. Hermoso, 90+1. Guijarro)

Obavještavamo Vas da portal hrvatskareprezentacija.hr zbog tehničkih poteškoća privremeno prestaje sa radom.