SP: Messi i Di Maria srušili Švicarsku u 118. minuti, Džemaili u 120. pogodio vratnicu

Osmina finala: Argentina - Švicarska 1:0. Prema svemu prikazanom Švicarska je zaslužila barem dobiti priliku u izvođenju jedanesteraca

Slavlje i tuga/Getty Images

Osmina finala SP-a

ARGENTINA – ŠVICARSKA 1:0

Arena Corinthians. Sudac: Eriksson (Švedska)

Strijelac: 1:0 Di Maria (118′).

Žuti kartoni: Garay, Rojo, Di Maria (Argentina),  G. Xhaka (Švicarska).

ARGENTINA: Romero, Zabaleta, Garay, Fernandez, Rojo (od 105′ Basanta), Mascherano, Gago (od 106′ Bgilia), Di Maria, Messi, Higuain, Lavezzi (od 74′ Palacio).

ŠVICARSKA: Benaglio, Djourou, Lichtsteiner, Rodriguez, Schar, Behrami, Inler, Shaqiri, Xhaka (od 86′ Fernandes), Mehmedi (od 113′ Džemaili), Drmić (od 82′ Seferović).

Nogometaši Argentine pobijedili su Švicarsku 1:0 u infarktnoj završnici nakon produžetaka! Kada su svi očekivali jedanesterce Leo Mesi se sjurio prema kaznenom prostoru, odigrao za Di Mariju na desnu stranu, a argentinski nogometaš pogodio je za 1:0!

Ako to nije bilo dovoljno uzbuđenja, Švicarci su u nadoknadi mogli dvaput izjednačiti, dok je Di Maria pokušao s centra pogoditi prazna vrata budući da je vratar Benaglio krenuo u napad.

Naime, u 120. minuti Švicarska je imala korner. Nakon što je na kraju Shaqiri  ubacio loptu s desne strane, Džemaili je s pet metara glavom pogodio vratnicu! Da stvar bude gora, lopta se odbila prema napadaču Švicarske koji ju nije uspio iskontrolirati i lopta je otišla pored vratnice. U petoj minuti sudačke nadoknade Švicarska je imala slobodan udarac na 20 metara po sredini gola, ali argentinski živi zid zaustavio je taj pokušaj.

S obzirom na ukupan dojam Švicarska je zaslužila barem priliku pucati jedanesterce, a da je bila malo preciznija mogla je već na poluvremenu imati vodstvo.

U 25. minuti Xhaka je pucao s 13 metara, ali sjajnu priliku obranio je Romero. U završnici prvog dijela, točnije 39. minuti Drmić se sjurio prema argentinskom golu. Vratar Argentine Romero krenuo je u istrčavanje, pa je stao. Drmić ga je pokušao prebaaciti, ali lopta je završila u rukama Romera.

Na drugoj strani Argentina je prvu pravu priliku imala u 62. minuti kada je Higuain odlično pucao glavom, a Benaglio je odbio loptu u korner. Argentina je u tom periodu bila konkretnija momčad, ali bez preciznosti u završnici. Sve do dvije minute prije kraja drugog produžetka.

Argentina v Switzerland: Round of 16 - 2014 FIFA World Cup Brazil