SP: Meksiko slavio protiv Kameruna, sudačka lakrdija se nastavlja

Skupina A; 1. kolo: Meksiko - Kamerun 1:0. Peralta je nakon odbijanca u 61. minuti konačno zatresao mrežu. Meksiku su poništena dva gola zbog zaleđa

Oribe Peralta/Getty Images

Svjetsko prvenstvo, 2. kolo

MEKSIKO – KAMERUN 1:0

Stadion das Dunas. Gledatelja: 38.500. Sudac: Roldan (Kolumbija)

Strijelac: Peralta 61. minuta

MEKSIKO: Ochoa, Layun, Moreno, Marquez, Rodriguez, Aguilar , Guardado (od 69′ Fabian), Vazquez, Herrera (od 90′ Salcido), Dos Santos, Peralta (od 74′ Hernandez).

KAMERUN: Itandje, Assou-Ekotto, Nkoulou, Chedjou, Djeugoue (od 46′ Nonkeu), Song (od 79′ Webo), Mbia, Enoh, Moukandjo, Eto’o, Choupo.

Meksikanci su bolje ušli u susret i tako opravdali ulogu blagih favorita. Puštalo je na desnoj strani obrane Kameruna gdje je igrao Djeugoue, a hitronogi odabranici izbornika Herrere nizali su prilike. U prvom dijelu u dva navrata Giovani Dos Santos je zatresao mrežu, ali oba pogotka su poništena zbog nepostojećeg zaleđa.

Za razliku od utakmice Brazil – Hrvatska gdje je pogriješio glavni sudac, ovaj put je u krivu bio pomoćnik. Nije niti Kamerun bio bez šansi. Najbliže pogotku su bili u 21. minuti kada Samuel Eto’o na ubačaj puca iz prve i pogađa stativu. Na predah se otišlo s rezultatom 0:0.

Kiša je i dalje neumorno padala, a odnos na terenu nije se promijenio niti nakon drugog izlaska na teren. Meksiko je dominirao, a Peralta je nakon odbijanca u 61. minuti konačno zatresao mrežu na oduševljenje gotovo čitavog stadiona. Ritam utakmice je pao, a u sudačkoj nadoknadi Benjamin Moudandjo odlično je pucao glavom i umalo doveo svoju momčad do izjednačenja, ali Ochoa je bio spreman. Hernandez koji je ušao u drugom dijelu u pred sam kraj mogao je povećati pobjedu, ali je promašio izglednu priliku.

Sve u svemu, potpuno zaslužena pobjeda Meksika rezultatom 1:0 koji se tako priključio Brazilu na vrhu skupine s tri boda. Hrvatska i Kamerun su bez bodova. U sljedećem kolu Vatreni igraju s Kamerunom, a današnji pobjednici idu na noge domaćinu.