SP: Nizozemska nakon ruleta jedanaesteraca izbacila Kostariku, rezervni vratar Krul junak Oranja

Četvrtfinale: Nizozemska - Kostarika 4:3 - 11m (0:0). Krul je u igru ušao u 120. minuti i potom obranio dva pokušaja s kreča

Slavlje Nizozemska/Getty Images

ČETVRTFINALE

NIZOZEMSKA – KOSTARIKA 4:3 – 11m (0:0)

Arena Fonte. Gledatelja: 51.179. Sudac: Ravshan Irmatov (Uzbekistan)

Jedanaesterci: 0:1 Borges, 1:1 Van Persie, Ruiz – Krul brani, 2:1 Robben, 2:2 Gonzalez, 3:2 Sneijder, 3:3 Bolanos, 4:3 Kuyt, Umana – Krul brani

NIZOZEMSKA: Cillessen (120′ Krul), Vlaar, De Vrij, Martins Indi (106′ Huntelaar), Blind, Van Persie, Sneijder, Robben, Kuyt, Wijnaldum, Depay (76′ Lens)

KOSTARIKA: Navas, Acosta, Gonzalez, Umana, Borges, Bolanos, Campbell (66′ Urena), Ruiz, Diaz (79′ Myrie), Gamboa, Tejeda (97′ Cubero)

Nogometaši Nizozemske drugi su se puta zaredom plasirali u polufinale Svjetskog prvenstva nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca iz daljnjeg natjecanja izbacili Kostariku. Junak Nizozemaca bio je rezervni vratar Krul, koji je u igru ušao u 120. minuti i potom obranio dva pokušaja s kreča. Tragičari su bili kapetan Kostarike Ruiz i Umana.

Nizozemska je do vodstva prvi puta mogla u 82. minuti kada je Sneijder iz slobodnjaka s dvadesetak metara malo iskosa pogodio desnu vratnicu već svladanog Navasa. Dvije minute kasnije Van Persie se odlično oslobodio svoje pratnje, oštro šutirao iskosa, ali je vratar Levantea opet izašao kao pobjednik. U trećoj minuti sudačke nadoknade Oranje su drugi puta pogodili okvir vratiju. Ovoga puta vratnicu je uz pomoć nekog iz kostarikanske obrane pogodio Van Persie.

U dodatnom vremenu do gola je mogla i Kostarika, ali je nakon krasnog prodora pokušaj Urene odličnom intervencijom zaustavio Cillessen. U posljednjim trenucima sudačkog dodatka Kostariku je opet spasila vratnica, nesretnik je opet bio Sneijder koji je drugi puta na susretu zatresao okvir vratiju.

Oranje u polufinalu ide na Argentinu (9. srpnja), dok drugi polufinalni par čine domaćin Brazil i Njemačka (8. srpnja).