SP: Nizozemska pobijedila Čile i osigurala prvo mjesto u skupini, Robben asistirao!

Skupina B, 3. kolo: Nizozemska - Čile 2:0. Robben je u 90. minuti pobjegao po lijevoj strani i u sredini pronašao Depayja koji je proslijedio loptu u mrežu - 2:0.

Leroy Fer/Getty Images

Skupina B

NIZOZEMSKA – ČILE 2:0

Arena Corinthians. Gledatelja: 62.996. Sudac: Gassama.

Strijelci: 1:0 Fer (77′), 2:0 Depay (90′).

Žuti kartoni: Blind (Nizozemska), Silva (Čile).

NIZOZEMSKA: Cillessen, Janmaat, Vlaar, De Vrij, Blind, Wijnaldum, De Jong, Kuyt (od 89′ Kongolo), Sneijder (od 75′ Fer), Robben, Lens (od 69′ Depay).

ČILE: Bravo, Medel, Silva (od 70′ Valdivia), Jara, Isla, Aranguiz, Diaz, Mena, Gutierrez (od 46′ Beausejour), Sanchez, Vargas (od 81′ Pinilla).

Nogometaši Nizozemske pobijedili su Čile 1:0 i osigurali prvo mjesto u skupini B. Ključan trenutak dogodio se u 77. minuti. Samo dvije minute ranije u igru je umjesto Sneijdera ušao Fer. Minutu kasnije De Vrij je potegnuo s 25 metara, ali vratar Čilea odbio je loptu u korner. Nakon što su izveli udarac iz kuta, Janmaat je pronašao upravo Vera u kaznenom prostoru koji je zatresao mrežu – 1:0 i tako zapravo riješio dvojbu oko prvog mjeta jer Čileu je bila potrebna pobjeda da bi zasjeo na vrh skupine.

Posao je Nizozemska zaaključila u sudačkoj nadoknadi potezom koji se rijetko viđa – Robbenovom asistencijom. Naime, Robben je pobjegao po lijevoj strani i u sredini pronašao Depayja koji je proslijedio loptu u mrežu – 2:0.

Veći dio prvog poluvremena bila je uspavanka iako je utakmica imala ulogu prvog mjesta u skupini. Čile i Nizozemska imali su nekoliko posjeta u protivnički šesnaesterac, a najbolju šansu propustili su Nizozemci u 35. minuti. Robben je odlično izveo slobodan udarac, a de Vrij je iz neposredne blizine glavom loptu poslao pored vratnice. U završnici poluvremena Robben se sjurio u svom stilu ignorirajući suigrače, ali njegov pokušaj otišao je pored gola.